LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKACYJNYCH. DLACZEGO WARTO SZYBKO REAGOWAĆ?

utworzone przez | Uncategorized

Chwila nieuwagi i… nagle borykamy się ze wszystkimi powypadkowymi trudnościami. Choć w takich sytuacjach sprawa może wydawać się beznadziejna, to w rzeczywistości wystarczy zgłoszenie się do właściwego punktu, by całość formalności załatwić w mgnieniu oka. W Auto Forma Tychy gwarantujemy kompleksową opiekę na każdym etapie obsługi – od momentu zgłoszenia szkody, aż do wydania naprawionego auta. Sprawdź, dlaczego liczy się szyba reakcja!

WYPADEK – KROK PO KROKU

Na sam początek krótka ściąga, dzięki której odpowiednio przygotujemy się na przyjazd pomocy. Co robić w sytuacji kryzysowej?

  • Zaczynamy zawsze od oceny sytuacji oraz zabezpieczenia miejsca wypadku poprzez ustawienie trójkąta ostrzegawczego. Pamiętaj także, żeby włączyć w samochodzie światła awaryjne i ustawić go w bezpiecznej odległości – czyli jednym słowem, nie dopuścić do powiększenia się ewentualnych strat.
  • Oceń stan poszkodowanych (jeśli są) i gdy zajdzie taka potrzeba, niezwłocznie zawiadom pogotowie. Zadzwoń też pod numer policji.
  • Następnie, zapisz wszystkie niezbędne dane kontaktowe świadków zdarzenia. Wypełnij także formularz oświadczenia sprawcy kolizji drogowej, który powinien zawierać m.in. informacje takie jak: dane sprawcy wypadku, kategorię i numer prawa jazdy, nazwę firmy czy opis okoliczności kolizji.
  • Weź głęboki oddech i zadzwoń do sprawdzonego punktu Auto Forma Tychy – wszystko jest już pod kontrolą!

DLACZEGO WARTO SZYBKO REAGOWAĆ?

Wiemy już co zrobić, gdy przydarzy nam się kolizja. Jednak co z terminem zgłoszenia usterki? Jeśli Twoje auto nie wymagało odholowania, a ty kontynuowałeś jazdę po kolizji, to nie musisz wnosić szkody jeszcze tego samego dnia. Co więcej, zasada wynikająca z art. 819 § 1 kodeksu cywilnego mówi o trzyletnim terminie zgłoszenia roszczenia.

Niezależnie jednak od rad, jakie usłyszysz, my podpowiadamy Ci – nie trać czasu i… nie zwlekaj! W przypadku kolizji niezwłocznie zgłoś się do Auto Formy Tychy, gdzie szybko zajmiemy się wszystkimi niezbędnymi formalnościami. Swoim klientom oferujemy kompleksowy i bezgotówkowy system rozliczeń oraz najwyższy standard obsługi, realizowany wyłącznie przez wykwalifikowanych rzeczoznawców techniki motoryzacyjnej.

Zapomnij o nerwowej sytuacji i działaj razem z nami!

Twoje bezpieczeństwo to także nasza sprawa – dlatego zadbamy o każdy jego aspekt.
Zadzwoń do Auto Tychy Forma i umów się na naprawę.