KOLIZJA? SPRAWDŹ, CO ZROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI!

utworzone przez | Uncategorized

Kiepska pogoda, kłopoty z nawierzchnią lub po prostu chwila nieuwagi – to może przydarzyć się każdemu kierowcy. I choć często wydaje nam się, że kwestie takie jak nagłe kolizje akurat nas nie dotyczą, to w rzeczywistości warto wiedzieć jak postąpić w przypadku zderzenia czy uszkodzenia samochodu. Oto krótki poradnik krok po kroku, dzięki któremu będziesz gotowy na awaryjną sytuację!

PO PIERWSZE – ZABEZPIECZAMY MIEJSCE ZDARZENIA

Stłuczki czy kolizje przydarzają się nieustanie. Jeśli jednak wszystko zrobimy jak należy, to całe zajście będziemy wspominać jedynie jako nieprzyjemną przygodę – dlatego warto wziąć parę głębokich oddechów i… dopiero wtedy przystąpić do wykonania czynności ułatwiających proces likwidacji szkód.
O czym więc musimy pamiętać? Na samym początku zabezpieczamy miejsce wypadku poprzez ustawienie trójkąta ostrzegawczego. Co istotne, na autostradzie oraz drodze ekspresowej, trójkąt lokujemy 100 metrów przed miejscem zdarzenia, podczas gdy na pozostałych drogach ustawiamy go w odległości 30-50 metrów. Następnie włączamy światła awaryjne i podejmujemy wszelkie działa, aby nie dopuścić do powiększania szkody.

PAMIĘTAJ, ŻE W PRZYPADKU OFIAR NALEŻY WEZWAĆ POMOC!

PO DRUGIE – ZWRACAMY UWAGĘ NA FORMALNOŚCI

Wezwanie Policji na miejsce zdarzenia jest obowiązkowe w dwóch okolicznościach: kiedy doszło do wypadku z ofiarami w ludziach lub gdy istnieje przypuszczenie popełnienia przestępstwa, np. kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym. W innym przypadku poszkodowani sprawę mogą rozwiązać między sobą. O czym należy pamiętać? Zapisujemy dane kontaktowe świadków zdarzenia, a następnie wypełniamy formularz oświadczenia sprawcy kolizji drogowej – będzie on później potrzebny specjalistom. Niektórzy eksperci z zakresu ruchu drogowego zalecają także, aby taki dokument zawsze wozić ze sobą w samochodzie.

PO TRZECIE – KONTAKTUJEMY SIĘ Z ZAUFANĄ FIRMĄ

Nagłe sytuacje wymagają zdecydowanego działania oraz doświadczenia. To właśnie dlatego warto skontaktować się z firmą, która w kwestii likwidacji szkód drogowych wyróżnia się kompleksową ofertą usług. W Auto Forma Tychy swoim klientom oferujmy szeroki zakres pomocy – od naprawy samochodu, aż po załatwienie wszelkich formalności, jak np. uzyskanie odszkodowania czy ubezpieczenia. Szybko, profesjonalnie, i – co najistotniejsze – skutecznie.

Twoje bezpieczeństwo to także nasza sprawa – dlatego zadbamy o każdy jego aspekt.
Zadzwoń do Auto Tychy Forma i umów się na naprawę.